Dün kalabalık bir kitleyle mazbatasını alan Abdullah Zeydan’ın yanında eş başkan Neslihan Şedal yer aldı. Zeydan, “YSK’nin aldığı hukuktan ve adaletten yana kararın, ülkemizde hukukun üstünlüğü, adaletin tesisi ve toplumsal barışın umutlarını ve birlikte özgürce yaşam iradesini daha da güçlendirmiştir. Coğrafyamızın çatışmalara ihtiyacı yok. Hepimizin toplumsal barışa ihtiyacı var” dedi. Zeydan, kararın Yargıtay’dan dönmesi durumunda yerine kayyum veya belediye meclisi üyeleri arasından seçim yapılacağına ihtimal verip vermediği sorusu üzerine “Herkesin, adalete, hukuka, demokrasiye saygı göstermesini; halkın iraresinin beş yıl boyunca devam etmesini bekliyoruz” dedi.
Related Posts
Kütahya’da orman yangını çıktı
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale ediliyor.
Faytonu kundaklayıp dehşet saçtılar: 1 ölü, 5 yaralı
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, husumetli oldukları ileri sürülen meseleden dolayı kişi veya kişilerce ateşe verilen faytonu söndürmek için toplanan kalabalığa pompalı tüfeklerle ateş açıldı. Olayda 1 kadın öldü, 5 kişi de yaralandı.
Hemşire Selen Bilgin’in şüpheli ölümünde flaş gelişme!
İstanbul’da, özel bir hastanenin odasında ölü bulunan 24 yaşındaki hemşire Selen Bilgin soruşturmasıyla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcılığı, doktor Fatih A.’nın, adli kontrolle serbest bırakılmasına itirazda bulundu.