EURO 2024’te gecenin sonuçları | Türkiye, ilk maçlar sonunda grupta zirvede yer aldı

 
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) 6 grupta ilk maçlar tamamlandı. İlk müsabakaların ardından Almanya, İspanya, İngiltere, Hollanda, Romanya ve Türkiye gruplarda liderliğe yerleşti.

EURO 2024 gruplarında ilk maçlar sona erdi. Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada dörderli 6 grupta mücadele eden 24 takım 12 maç yaptı.

İlk müsabakaların ardından Almanya, İspanya, İngiltere, Hollanda, Romanya ve Türkiye gruplarda liderlik koltuğuna oturdu.

EURO 2024’te F Grubu ilk maçları tamamlandı

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası F Grubu’nda oynanan ilk maçlar sonunda zirveye yerleşti.

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada F Grubu’ndaki ilk müsabakalarda Türkiye ile Gürcistan ve Portekiz ile Çekya karşılaştı.

Grubun ilk maçında Türkiye, BVB Dortmund Stadı’nda Gürcistan ile karşılaştı. Milliler, rakibini Mert Müldür, Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu’nun golleriyle 3-1 mağlup etti. Gürcistan’ın tek golünü Georges Mikautadze kaydetti.

Günün ikinci maçında ise Portekiz ile Çekya, Leipzig Stadı’nda kozlarını paylaştı. Portekiz, Robin Hranac’ın kendi kalesine ve Francisco Conceiçao’nun attığı gollerle 2-1 galip geldi. Çekya’nın golünü Lukas Provod attı.

A Milli Takım, Gürcistan’ı 3 golle geçti; Türkiye, EURO 2024’e kazanarak başladı!

EURO 2024’te Portekiz, Çekya’yı geriden gelerek mağlup etti

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir